Sony Xperia Z3 ve Z2 İçin Android 5.1.1 Onaylandı

Sony Xperia Z3 ve Z2 İçin Android 5.1.1 Onaylandı Sony'nin üst seviye telefonlarından Xperia Z3 ve Z2 için yeni güncelleme yolda. Teknokulis, 19 Temmuz 2015 Pazar
Yayınlanma tarihi: 19 Temmuz 2015, Pazar günü, saat: 10:47

Emre Çetinkaya --

Güncellemelere en çok önem veren firmalardan birisi olan Sony, son olarak amiral gemisi Xperia Z3+ için ufak bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme aslında cihazın ısınma problemlerinin giderilmesi içindi. Firmanın şimdi ise önceki amiral gemileri Xperia Z3 ve Xperia Z2 için bir güncelleme hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz gün Xperia Z3 ve Xperia Z2 modelleri için Android 5.1.1 güncellemesinin sertifikası alındı. Bu olay, Sony Japonya tarafından da onaylandı. Ayrıca Sony Japonya, bu cihazlar için Android 5.1.1 güncellemesinin Temmuz ayının sonlarına doğru dağıtılmaya başlayacağını söyledi.

TEKNOLOJİ DÜNYASINDA NELER OLUYOR ? TIKLA ÖĞREN

İlk olarak Japonya'da dağıtılması beklenen güncellemenin yavaş yavaş diğer bölgeler için de dağıtılması bekleniyor. Ayrıca güncellemenin ülkemize gelmesi ise muhtemelen Ağustos ayını bulacak.

Diğer taraftan bu güncelleme cihazlara, bildirim menüsündeki Bluetooth ve WiFi'a ek özellikler getirecek. Ayrıca Ayarlar menüsüne de yeni ikonlar getirecek olan güncelleme, cihazlara performans artışı da getirecek.Emre Çetinkaya - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Etiketler: Sony   Xperia   Z3   ve   Z2   İçin   Android   5.1.1   Onaylandı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki