Sokaklarda Mıntıka Temizliği Yaptılar

Yozgat Belediyesi 'Daha güzel ve temiz bir Yozgat için hep birlikte temizleyelim, temiz tutalım' kampanyasını düzenlenen törenle başlattı.
Yayınlanma tarihi: 05 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 12:22

Yozgat Belediyesi, 'Daha güzel ve temiz bir Yozgat için hep birlikte temizleyelim, temiz tutalım' sloganıyla temizlik seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Kazım Arslan, Milletvekili Yusuf Başer ile birlikte sokaklarde mıntıka temizliği yaptı.

Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaşanabilir bir Yozgat'ın kalıcı projeler ve alt yapının yanı sıra temiz bir çevreyle hayat bulacağını belirtti. Arslan, ''Her fırsatta yaşanabilir bir Yozgat’tan bahsediyoruz. Yaşanabilir Yozgat’ı oluşturma noktasında hizmet kurumların, yerel yönetimlerin görevi, bu şehri temiz tutmak, yapılanları korumak ise hepimizin tüm Yozgatlıların sorumluluğunda. Evim yetmez, çevremde temiz olsun diyen, çevreye duyarlı, geleceğini düşünen bir toplum olmak durumundayız'' dedi.

Arslan, Cumhuriyet Alanı'nda çekirdek çitleyip, 'Çorum daha temiz, Kayseri, Sivas daha temiz edebiyatı' yapıldığını, temiz bir Yozgat için belediyenin görevi olduğu gibi vatandaşın da sorumluluğu olduğunun altını çizdi. Milletvekilli Yusuf Başer de, temiz bir Yozgat için başlatılan çalışmalara halkın da destek verdiğini vurgulayarak, çalışmaların Yozgat'ı daha yaşanabilir hale getirmek için olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından kampanyaya destek veren öğrenciler, vatandalar ve bazı sivil toplum örgütleri şehrin çeşitli kesimlerine belediye ekipleri tarafından taşınırken, Belediye Başkanı Arslan, Milletvekili Başer ve belediye çalışanları ile bazı vatandaşlarla birlikte Bankalar Caddesi ve Meydan Yeri bölgesinde mıntıka temizliği yaptı. 

Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki