Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından sunulan Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen "Kız Pansiyonlarımız SODES ile Güzel" adlı projenin kapanış resepsiyonu İl Kültür Müdürlüğü Fuaye salonunda gerçekleştirildi. 

Resepsiyona Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Rektör Prof. Dr Salih Karacabey, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, daire amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve SODES kursiyeri öğrenciler katıldı.

Proje Koordinatörü Mehmet Durmaz projenin amacı, temel faaliyetleri ve elde edilen sonuçları hakkında bilgiler verdi. Proje uygulama okullarının Atatürk Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi, Yozgat Anadolu Lisesi, Yozgat Lisesi, Yozgat Şehitler Fen Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulları olduğu belirtildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Projemiz sayesinde il merkezinde yer Alan toplam 7 yatılı kız pansiyonunda kalan 1167 öğrencinin eğitim ortamlarının kalitesi artırıldı. Öğrencilere yönelik yapılan mal ve hizmet alımları ile okul daha cazip hale getirildi. Özellikle kız çocuklarının eğitimlerine yönelik yatırımlar yapılarak, kız çocuklarının eğitim kalitesi artırıldı" dedi. 

Saim Kuş, bundan sonraki süreçte, kurum olarak bu tür proje çağrılarına başvuruların devam edeceğini dile getirerek, Yozgat’ta eğitimin kalitesini artırmak adına tüm kaynakları azami ölçüde kullanacaklarını söyledi.

Resepsiyonda ebru kurslarında kursiyerler tarafından hazırlanan eserler sergilenirken, masa tenisi kursları neticesinde düzenlenen il turnuvasında dereceye giren öğrencilerin de ödülleri verildi.