Siyaset ve İdare Yargıya Karışmayacak

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Birinci Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Şenliler, BBP Yozgat İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylarını tanıttı.
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 09:10

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Birinci Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Şenliler, BBP Yozgat İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylarını tanıttı. 

Son yıllarda Türkiye siyasi hayatında esen rüzgarın, doğru ile yanlışın, hak ile batılın birbirine karışmasına vesile olduğunu, Türkiye'de yaşayan herkesin aynı kilimin desenleri olduğunu ifade eden Şenliler, "İnsanların bir arada ve mutlu yaşayacağı bir ülkeyi el birliğiyle ilmek ilmek dokuyacağız. 'Çözüm süreci' adı altında PKK'yı güçlendiren, ülkemizi bölünme noktasına getiren, kardeşliğimize göz diken, 'çözülme sürecini' tüm unsurları ve sonuçları ile birlikte ortadan kaldıracağız. Bu süre içerisinde devleti zaafa uğratan, milleti mağdur edenlerden de hukuk önünde hesabını soracağız. Hiçbir vatandaşımız arasında, ayrımcılık, kayırmacılık yapmayacağız. İnsan haklarına saygılı, huzurlu, mutlu, barış ve kardeşlik içinde yaşanan bir toplum ve Türkiye temel hedefimizdir ve bunun için siyaset yapıyoruz, bunun için çalışıyoruz" dedi. 1 Kasım seçimlerinin haysiyet seçimi olduğunu belirten Şenliler, "Büyük Birlik Partisi olarak insanların yanılmazlığı esası üzerine inşa edilmiş lider karizmalarını ve lider sultalarını reddediyoruz. İslam'a aykırı buluyoruz. İnsan hayatını ve haysiyetini yalnız siyasetin değil, devlet yönetiminin de temeli sayıyoruz. Bu yüzden 1 Kasım'da vatandaşlarımızı haysiyet seçimine çağırıyoruz" diye konuştu.

Şenliler, sözlerini şöyle tamamladı: “Hukuku masumiyet karinesini en temel ilke olarak tüm vatandaşlarımız için geçerli kılacağız. Adalet mülkün temelidir, fakat geç kalmış adalet, adalet değil zulümdür anlayışla adalet müessesine bakıyoruz. Adaletin hızlı işletilmesi için usul kanunlarında ve diğer alanlarda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Savcılar ile hakimler yapısal ve kurumsal olarak birbirinden ayrılacak, iddia ve savunma işlevini yerine getiren savcılar ile avukatların konumları denk hale getirilecektir. İnsan hakları ihlalleri konusunu ele alan, İnsan Hakları İhtisas Mahkemeleri kurulacaktır. Siyaset ve idare, yargıya karışmayacak, yargının siyasallaşması yolu bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır. 

Devleti yönetenler utanmadan çıkıyorlar ve diyorlar ki biz utanmadan aldanmışız yanılmışız 3 senedir çözüm sürecini PKK yığınak yapmak için kullanmışlar. Bunu söyleyen insanlar devleti yöneten insanlar. 

Devleti yöneten insanların böyle bir mazeret söylemeye, böyle bir mazeret bulmaya hakkı yok. Onun için bu seçime biz aldanmayın diyoruz. İnsan feraset sahibidir. Müslüman feraset sahibidir. Aynı delikten iki defa ısırılmaz. Biz bunu 2002 seçimlerinde, 2011 ve 7 Haziran seçimlerinde de söyledik şimdi bir daha söylüyoruz.”

Etiketler: bbp   seçim   aday   yozgat   selahattin şenliler  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki