Sıvı kaybı iş kazalarına yol açıyor

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, ramazan ayında iş sağlığı ve güvenliğinin daha da önem kazandığını belirterek, “Konsantrasyon azalması istenilmeyen iş kazalarına neden olabiliyor” dedi.
Yayınlanma tarihi: 08 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 08:15

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, oruç tutmanın fiziksel ve zihinsel sağlığa büyük katkıları olduğunu belirterek, ramazan ayı süresince vücudun dinlendiğini ve disipline girdiğini, oruç sayesinde hücre yenilenmesinin arttığını, kansere yakalanma riskini azaldığını ve yaşlanmanın geciktiğini dile getirdi.

Şahin, “Bu dönemde ramazan ayının sıcak yaz günlerine rastlaması nedeniyle özellikle çalışanların iftar ve sahurdaki beslenmelerinde daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Oruç tutan ve ağır işlerde çalışanlarda özellikle de sektörel olarak düşünüldüğünde inşaat işçileri, elle taşıma işi yapanlar, tarım işçileri, maden işçileri ve yüksek ısıya maruz kalanlarda en sık karşılaşılan sorun sıvı kaybıdır. Bu kişilerde vücudun ihtiyacı olan sıvının karşılanamaması sonucunda tansiyon düşmesi, baş dönmesi gibi belirtiler görülebiliyor. Bu durum da çalışma esnasında dikkatsizliğe ve beraberinde iş kazalarına yol açabiliyor” diye konuştu.

Şahin, oruçluyken iş kazalarına maruz kalınmaması için mümkün oldukça sık aralarla ve serin ortamlarda vücudunun dinlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Etiketler: fatih şahin  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki