Sıradışı Sınıflar Hazır

Kadışehri İlçesinde “Eğitimde Hedef 12” Projesiyle ortaokul ve liselerde yapılması planlanan 12 sıradışı sınıf bitirilerek öğrenciler ve öğretmenlerin hizmetine sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:13

Kadışehri İlçesinde “Eğitimde Hedef 12” Projesiyle ortaokul ve liselerde yapılması planlanan 12 sıradışı sınıf bitirilerek öğrenciler ve öğretmenlerin hizmetine sunuldu.

Kadışehri Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulan ve OR-AN Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, yaklaşık 300 bin TL maliyetli “Eğitimde Hedef 12” Projesiyle ortaokul ve liseler olmak üzere toplam 12 okulda birer akıllı sınıf yapılması öngörülüyordu. Böylece eğitimde yeni yaklaşımların uygulanması, eğitimde bilgi ve eğitim teknolojileri altyapısının geliştirilmesi ve öğretmenlerin teknoloji kullanım becerilerinin yükseltilmesi, eğitim kalitesinin yükselmesi, ders içinde öğrenci-öğretmen motivasyonunun artırılması ve eğitimde fırsat eşitsizliğinin azaltılması amaçlanıyordu.

Geçtiğimiz günlerde de Kadışehri Kaymakamlığınca tüm sınıflara verilecek bilim insanlarının isimleri okulların kendileri tarafından belirlenmişti. Çalışmayla her sıradışı sınıfın girişine sınıfa ismini veren Türk bilim insanlarının resmi ve hayat hikâyesini içeren tablolar asılmasına karar verilmişti. Bu çalışmayla öğrencilerin Türk bilim tarihinde pek çok ilke imza atmış bilim insanlarını yakından tanımaları ve özgüvenlerinin artırılması amaçlanıyordu.

Bu proje kapsamında seçilen sınıflara verilen isimler şöyle

Ahmet Yesevi İlkokulu: El-Cezeri,

Gümüşsu Ortaokulu: Farabi,

Halıköy Ortaokulu: Mahmut Gazi YAŞARGİL ve Oktay SİNANOĞLU,

Kadışehri Anadolu İHL: Piri Reis ve Uluğ Bey,

Kabalı Ortaokulu: Cahit ARF,

Şehit Doğan Özpolat AÇPL: Ali KUŞÇU,

Şehit Yasin Yoldaş Ortaokulu: Vecihi HÜRKUŞ,

Şehit Adem Canpolat Ortaokulu: Hazerfen Ahmet ÇELEBİ,

Şehit Nuri Çelik Ortaokulu: Feza GÜRSEY,

Yavuhasan Ortaokulu: Akşemsettin.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki