MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın 'Hayırlı Anadolu Yürüyüşü' programları kapsamında geldiği Yozgat'ta konuşma yapacağı salon önünde arbede çıktı. Konuşma öncesi burada toplanan MHP'li grupla, Sinan Oğan taraftarları, karşılıklı atılan sloganların ardından birbirine girdi. Kavgayı ayırmak için araya giren polisler sopa ve yumrduk darbelerine maruz kaldı. Yaralanan 2 polis hastaneye götürüldü. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Sinan Oğan, saldırının "silahlı" olduğunu söyleyip, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, Emniyet müdürü ve Sadir Durmaz'ı, "saldırıyı planlamakla" suçladı.

Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı...

Saldırıyı B. Bozdağ, Vali, E. Müdürü ve S. Durmaz ortak planladı.

— Sinan Oğan (@DrSinanOgan) 26 Mart 2017

Olay, Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonu önünde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Sinan Oğan, özel bir minibüsle, konuşma yapacağı salonun önüne geldi. Oğan araçtan inmek üzereyken, taraftarları 'Bozkurt Sinan', toplanan grup ise 'Hareketin lideri Devlet Bahçeli' sloganı atmaya başladı. Bu sırada 'torpil' denilen küçük çaplı ses bombaları patlamaya başladı.

2 POLİS YARALI
Gerginlik büyürken, gruptakiler arasında, sopaların da kullandığı, kavga çıktı. Kavgayı ayırmak isterken araya giren sivil polislerden 2'si, aldıkları yumruk darbeleri sonucu yere yığıldı. Hafif yaralanan polisler, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Karşılıklı sloganların devam ettiği salon önünde polis MHP'lileri uzaklaştırmak için biber gazı sıktı. Rüzgarın ters esmesi sonucu gazdan daha çok polisler etkilendi.

SİNAN OĞAN: ADALET BAKANI BOZDAĞ PLANLADI
Sinan Oğan, Yozgat'ta kendisine yönelik gerçekleştirilen saldırının 'silahlı' olduğunu söyledi. Twitter üzerinden açıklama yapan Oğan, saldırıdan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet Müdürü ve Sadir Durmaz'ı sorumlu tutup, birlikte planladıklarını öne sürdü.