Şimşek'ten Maden İşçilerine Ziyaret

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla Sorgun'da bulunan kömür işletmelerini ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 04 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 20:56

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla ilçede bulunan kömür işletmelerini ziyaret etti. Başkan Şimşek maden işçileriyle sohbet ederek, işçilerin günlerini kutlayıp, çalışmalarında kolaylıklar diledi. 

Yeni Çeltek Kömür İşletmesini de ziyaret eden Başkan Şimşek, işçilerle birlikte öğle yemeği yedi. İşletme Müdürü İbrahim Akyel, ziyaretinden dolayı işçiler adına Şimşek’e teşekkür etti.

Ardından Savana Madencilik’i de ziyaret eden Başkan Şimşek, işletme yetkilisi Aydın Kevenk’ten çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra Havza Madencilik’te işveren vekili Doğan Özmercan ve işçileriyle bir araya gelen Şimşek, madenciler gününü kutladı.

Şimşek, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur. İnsanların başta enerji olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanılan madenlerin yeraltından çıkarılması oldukça tehlikeli ve meşakkatli bir iştir. Ekmeklerini kazanmak için yerin yüzlerce metre altında Dünyanın en zor mesleğinde çok zor koşullarda ve canları pahasına çalışan madenci arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin emekleri büyük övgü ve takdiri hak etmektedir.

Maden kazalarında şu ana kadar yaşamını yitirip şehit düşen madencilerimize Cenab-ı Allah’tan (c.c) Rahmet niyaz ediyorum. Geride bırakmış oldukları gözü yaşlı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Halen yeraltında çalışmakta olan kardeşlerimize Allah’tan kazasız belasız çalışmalar temenni ediyor, ilçemiz ve ülkemiz madencilerinin ve tüm Dünya madencilerinin, Dünya Madenciler Günü’nü kutluyorum. Tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam dilerim” dedi.

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki