Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırılarını yayımladığı mesajla kınadı. Şimşek, “Hain hedeflerine ulaşmak için şiddetin her türlüsüne başvuran alçak ve kalleş terörü lanetliyoruz” dedi. 

Yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Şimşek, mesajında şunları kaydetti; “Yaşanan hain saldırı sonucu 28 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 61 vatandaşımız da yaralanmıştır. Hiçbir zalim, hiçbir hain, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına ulaşamayacaklardır.” 

Başkan Şimşek, “Ülkemizin varlığına kastetmeye çalışanları, ülkemiz üzerinde hain hesapları olanları, anaların, eşlerin, küçücük çocukların gözyaşlarına aldırmadan masum insanların canına kıyanları, ülkemin ve milletimin birliğine, dirliğine, kardeşliğine ve güvenliğine göz dikenleri, kısacası; kılıktan kılığa girse de isimleri farklı farklı da olsa hain hedeflerine ulaşmak için şiddetin her türlüsüne başvuran alçak ve kalleş terörü lanetliyoruz. Başkent'imizi hedef alarak 28 vatandaşımızın ölümüne, 61 vatandaşımızın da yaralanmasına sebep olan hain terör saldırısında kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Başkan Şimşek ayrıca, Diyarbakır-Lice karayolunda bu sabah saatlerinde zırhlı midibüsün geçişi sırasında uzaktan kumandalı el yapımı bombanın patlatılmasıyla şehit edilen 6 askerimize Allah’tan rahmet, yakınları ve milletimize başsağlığı dilerken, aynı saldırıda ağır yaralanan askerimize de acil şifalar temennisinde bulundu.