Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen Cuma günü Sorgun’u ziyareti ile şehrin tarihi günlerinden birini yaşadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sorgun Belediye Meydanında katıldığı törende, Sorgun, İl merkezi ve diğer ilçelerde yapılacak yatırımların toplu açılışlarının gerçekleştirildiğini söyleyen Şimşek, “Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Sorgunumuzda ağırlamanın gururunu yaşadık. Gerçekleştirdiği ziyaret ile bizleri şereflendiren, onurlanırdan Cumhurbaşkanımız ve belediye meydanımızı dolduran binlerce vatandaşımızla birlikte kentimize kazandırılan eserlerin toplu açılışlarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

SORGUNLUKLAR YİNE ARTILAR KAZANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sorgun’a gelişinin ilçenin kazancı olduğunu, birçok hizmet ve yatırımın şehir ile buluştuğunu vurgulayan Başkan Şimşek, “Sorgunlu bu ziyaretten artılarla çıktı. Cumhurbaşkanımız bundan sonra da Sorgun’a sahip çıkmaya devam edecek. Bundan hiç kuşkumuz yok" dedi.

Toplu açılış töreni öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sorgun Belediyesi’ne teşrif ederek kendilerini onurlandırdığını ifade eden Şimşek şöyle konuştu: “Sorgunlu yine birlik ve beraberlik örneği gösterdi ve meydanı dolduran binlerce vatandaşlarımızla beraber Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde ağırladık. Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrına basıp kucaklayan, Sorgun’umuza bağlı tüm köylerimizden ve ilçe merkezimizden, çevre iller ve ilçelerden gelen kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.”