Şimşek, 'Hayatı paylaşmak için engel yok'

Sorgun Engelliler Umut Derneği , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 03 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 14:49

Sorgun Engelliler Umut Derneği , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.

Dernek Başkanı Süleyman Özdemir, Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Zeynep Altunkuyu, takım oyuncuları ve dernek üyelerini belediye meclis salonunda kabul eden Başkan Şimşek, engelliler gününü kutladı.

Bu yıl kurulan ve Tekerlekli Sandalye Bölgesel Amatör Lig B Grubunda mücadele veren Sorgun Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Şimşek, takıma başarılar diledi.

Başkan Ahmet Şimşek yaptığı konuşmada; “Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmek, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek; onların hayata sıkı sıkı tutunmalarını, içlerinde yatan yaşama sevinci, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır. Ancak bu sayede tüm bireylerin temel hakkı olan yaşama hakkına saygı göstermiş, bu haklarını sonuna kadar kullanmaları için uygun ortamı sağlamış oluruz. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimizin garantisini veremiyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Sorgun Belediyesi’nin hizmet üretirken engellilerin yaşam kalitesinin arttırılması konusundaki hassasiyetine teşekkür eden Dernek Başkanı Süleyman Özdemir, “Sizi her zaman bir ağabey gibi gördük. Bugüne kadarki destekleriniz için dernek üyelerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından, günün anısına Başkan Şimşek’e  adının yazılı olduğu 66 numaralı Engelliler Umut Spor forması hediye edilirken, engelliler günü kesilen yaş pasta ile kutlandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki