Yozgat Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ve tek liste üzerinde 112 avukatın oy kullandığı seçimde Mehmet Şimşek 90 oy alarak tekrar başkan seçildi. 

22 avukat ise sadece yönetim kurulu listesine oy verirken başkana oy kullanmadı. Yozgat Barosu Başkanlığı için 152 üyeden 112’i genel kurula katıldı. Üyeler Baro Başkanlığı ve Baro yönetim kurulu, baro denetleme kurulu, baro disiplin kurulu ve ve Barolar Birliği temsilciliği için oy kullandı. 

Divan Başkanlığı Av. Ruhi Bacanlı yaptığı Baro seçimlerini yeniden Mehmet Şimşek kazanırken, baro yönetimi de büyük ölçüde değişti. Seçim sonrası yaptığı konuşmada Baro Başkanı Mehmet Şimşek, kendisine destek veren kongre üyelerine teşekkür etti.

Kongrede şahsına ve yönetim kuruluna verilen desteğe ve güvene layık olmak için çalışacağını kaydeden Şimşek: " Artık kongre geride kaldı. Meslektaşlarımızın hak ve hukukunu korumak adına bundan sonraki süreçte var gücümüzle çalışacağız. Bizlere güvenenlerin bu güvenine layık olmaya çalışacağız." dedi.

Avukat Mehmet Şimşek Başkanlığında oluşan Yozgat Barosu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Cengiz Becene, Fatih Yorulmaz, Muhsin Ayanoğlu, Salih Büyüksoy, Emin Erkılıç, Fevzi Altuntaş, Emin Dalkılıç, Metin Taştekin, Haşim Özçelik, Esra Şahiner, Mustafa Özdemir, Ali Gün, Mustafa Bağcı. 

Disiplin Kurulu: Okan Şahin, Bekir Demirtaş, Pırgayıp Yaşar, Sabri Ünal, İlker Kılıç, 

Denetleme Kurulu: Ahmet Keskin, Ali Çelebi Alpkoçak, Özgür Onur Sağ, Ferdi Fazlıoğlu, Fatih Lale, 

TBB Üst Delegeleri ise Ruhi Bacanlı, Seyit Mehmet Ekinci seçildi.