Şimşek, 'Fuar amacına ulaştı'

9-13 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Yozgat Tanıtım Günleri sona erdi. Tanıtım Günlerine Sorgun standı damga vurdu.
Yayınlanma tarihi: 14 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 15:59

Antalya Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ANTYOZDER) ve Başkent Pusula Organizasyon’un iş birliği ile Antalya Cam Piramit'te düzenlenen tanıtım günlerine Antalya’da yaşayan başta Yozgatlılar olmak üzere Antalyalı vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Yozgat Valiliği, kaymakamlıklar, il ve ilçe belediyeleri, Bozok Üniversitesi, Ticaret Odası ve işadamlarının katılımlarıyla; geleneksel Yozgat tatları, yöresel ürünleri ve Yöresel Sanatçılar Antalyalılarla buluşturan tanıtım günleri sona erdi.

FUAR AMACINA ULAŞTI
Tanıtım Günlerinin Sorgun standıyla şenlendiğini kaydeden Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, fuarın amacına ulaştığına inandıklarını belirtti.

Şimşek, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “5 gün süren Yozgat Tanıtım Günleri sona erdi. Fuarın ilk gününden son anına kadar, Sorgun standımıza gösterilen ilgi bizleri oldukça memnun etti. Sorgun Kaymakamlığımız koordinesinde belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezi’mizce kurulan standımızda kentimizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettik. Yöresel tatlarımız ve yemeklerimizden, çini ve bakır eserlerimize kadar sahip olduğumuz doğal, sosyal ve kültürel zenginliklerimizi yansıttık. Antalya’da yaşayan hemşehrilerimiz de bizleri fuarda yalnız bırakmadı. Birkaç günlüğüne de olsa gurbette yaşayan vatandaşlarımızın memleket hasretlerini dindirmek bizleri mutlu etti. Belediyemiz Halk Oyunları ekibinin gösterileri de oldukça ilgi çekti. Ziyaretçilerin de halk oyunları ekibimize eşlik etmesiyle eğlenceli anlar yaşandı.”

Kentimizin tanıtımı açısından bu tür fuar ve etkinliklerin önemli olduğunu kaydeden Başkan Şimşek, Sorgun’un hak ettiği konuma gelmesi için başlatılan çalışmaların süreceğini söyledi.

Etiketler: ahmet şimşek   sorgun   antalya   tanıtım  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki