Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, en zor şartlarda bile vatandaşların haber alma hakkını yerine getirmeye çalışan gazetecilerin büyük fedakârlıklar yaptığını söyledi.

Yerelde ve genelde medya mensuplarının toplumun bilincini artırarak güçlendirmek adına emek harcadığını kaydeden Başkan Şimşek, mesajında şunları kaydetti; “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen özgür basın, aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmezidir.

Türk Basını, her zaman ve her yerde doğru haber vererek, objektif davranarak, zaman mevhumu gözetmeden görevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Bu vesileyle İlçemizde ve Türkiye genelinde görev yapan medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” dedi.