Şiddete Davet Etmek, Demokratik Muhalefet Olmaz

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İç Güvenlik Yasası paketinin iyi okunması gerektiğini belirterek, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin hukuklarıyla mukayese edilmesinde fayda olacağını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:09

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İç Güvenlik Yasası paketinin iyi okunması gerektiğini belirterek, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin hukuklarıyla mukayese edilmesinde fayda olacağını söyledi. Bozdağ, Yozgat Adliye Sarayı’nda Cumhuriyet Başsavcısı ve Yozgat Barosu’nu ziyaret etti.

Adalet Bakanı Bozdağ, İç Güvenlik Yasası Paketi’nin Avrupa Birliğine üye ülkelerin uygulamaları da gözeterek hazırlanmış bir paket olduğunu söyledi. Bozdağ, "Paketin iyi okunması lazım. Paketin Avrupa Birliğine üye ülkelerin hukukları ile mukayese edilmesinde fayda var. Fransa’da, Almanya’da, İngiltere’de, Amerika’da, Hollanda’da, Avusturya’da bu işler kimler tarafından nasıl yapılıyor onun incelenmesinde fayda var. Bütün bu ülkelerde baktığınızda başka ülkelere baktığınızda göz altı ile ilgili konularda ve diğer bu paketin içerisinde yer aldığın konulardaki uygulamalar ne ise Türkiye’de şu anda bu pakette öngörülen uygulamalarda onunla uyumludur."dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yasayı çarpıttığını, konuyu doğru okuyup doğru analiz edip değerlendirme yapsa daha faydalı olacağını ifade eden Adalet Bakanı Bozdağ, "Yasaların herkes tarafından kabul edilmesi parlamentoda beklenemez. Muhalefet partileri var. Milletvekillerinin kendi görüşleri var. Tabi herkes bu görüşlere mutlaka dile getirecektir. Muhalefet bu dile getirmeyi komisyonda grupta, genel kurulda ve değişik platformlarda öngörür. Ama siz görüşlerinizi dile getirmeyi bırakıp kalkıp halkı sokağa çekerseniz, sokağa çağırırsanız, şiddete davet ederseniz bu demokratik bir muhalefet olmaz. Demokrasiyi anlamamak olur. Kılıçdaroğlu’nun bu konuda itirazı varsa bunu komisyonlarda genel kurullarda söyleyecek. Yasa çıktığı zaman yolu var. Anayasa Mahkemesine götüme imkanı var. Anayasa Mahkemesine götürecek. Yok vatandaş bu yasaya karşı ben bu karşıtlığım vatandaşta da karşılık bulur diye düşünüyorsa zaten 7 Haziran’da seçim var . Meydanlara çıkar derki bu yasa sizin aleyhinize şöyle sonuçlar doğuruyor. Biz hükümet olunca bu yasayı değiştireceğiz. Bize yetki verin der vatandaştan yetki ister." şkelinde ifade etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki