Şeyhzade Ahmet Efendi Dualarla Anıldı

Aşk Vakfı, vefatının seneyi devriyesinde Şeyhzade Hacı Ahmet Şevki Ergin için merkez ve Sorgun'da anma programı düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 09 Ocak 2017, Pazartesi günü, saat: 07:48

Aşk Vakfı, vefatının seneyi devriyesinde Şeyhzade Hacı Ahmet Şevki Ergin için merkez ve Sorgun'da anma programı düzenlendi.

Yozgat’ta düzenlenen program öğle namazı öncesi kendi camilerinde olan Şeyh Hacı Ahmet Efendi Cami’nde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Şeyhzade Ahmet Efendi için bir yıl içerisinde okunan, Yasin-i Şerifler, hatimler dualar edilerek hediye edildi. Düzenlenen Mevlid programında şehitler için dualar edilirken ülkede yaşanan terör belasının bir an önce bitmesi için de dua edildi. 

Mevlid-i Şerif’e katılan vatandaşlar, 'Şeyhzâde Hacı Ahmet Efendi'in, Yozgat’ın manevi değeri, ilim adamı olduğunu söyleyerek' acısı halen içimizde bugün ahrete intikal etmişçesine üzüntülerinin büyük olduğunu ifade ettiler.

Anma programı sonrası aşk vakfında katılımcılara etli pilav ikram edildi.  Mevlid-i Şerif programına, Oğlu Dr. Ali Şakir Ergin, Avukat Ruhi Bacanlı, iş adamı Bilal Şahin, MHP Eski İl Başkanı Mehmet Ali Çakır, vatandaşlar ve sevenleri katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki