Yozgat, Lise Caddesi'ne varlığı ile anlam kazandıran Şeyh Necdi Mescidi tuvaletleri, cemaat dışında da kullanımları nedeniyle, ciddi şikayetlere neden olacak şekilde kötü bir görünüm almıştı.

Yozgat Belediyesi, cemaat ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda sene sonunda başlattığı yenileme çalışmalarını bitirerek tekrardan hizmete açtı. 

Tuvalet ve lavobaların bulunduğu kısımları tamamen yıkarak yeniden sağlıklı bir hale getiren Yozgat Belediyesi, abdest alma yerlerini vatandaşların rahat kullanabileceği bir hale getirerek kötü görünümünü, modern hale çevirdi.

Şeyh Necdi Mescidi'nin abdest alma yerleri ve tuvaletlerini yenilenme çalışmasını yapan ekiplere refakat eden, Yozgat Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Bülent Ünal, "Şeyh Necdi Mescidi'ni ve tuvaletlerini kullanan vatandaşlarımızın, ortaya çıkan kötü görüntülerin sebebiyle başkanlığımıza ulaşmaları ve Belediye Başkanımızın tamamen yenilensin talebiyle birlikte harekete geçerek, konumuna ve maneviyatına uygun hale getirnek için yenileme çalışmalarını başlattık. Projesini belediye olarak biz çizdik, inşaat sürecinde taşeron kullandık. Çalışmalarımız esnasında, başkanlığımızın talimatları doğrultusunda detaylara da dikkat ederek çalışmalarımızı bitirerek, tekrardan halkımızın kullanımına açtık." dedi. 

Şeyn Necdi mescidi'ni abdesthanesinin ve tuvaletlerinin yeni görüntüsünü ortaya çıkması ile görüşlerini ifade eden vatandaşlar, "Önceki durumuyla şehrimizin ortasında kötü görüntü sergileyen ve bu yapının Yozgat'ımıza yakışır bir hale gelmesine vesile olan Belediye Başkanımız Sayın Kazım Arslan'a teşekkür ediyoruz. Bundan sonra burayı kullananlar da, inşallah amacının dışında kullanımına izin vermeyerek, yapılan, emek verilen işlere sahip çıkarlar." şeklinde konuştular.