Bozok Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Şefaatli’ye bağlı Seydiyar Köyü Yıldız İlkokulu ve Yıldız Ortaokulu’nda bilim yarışması düzenledi.

Sınıf Öğretmenliği öğrencileri Fen ve Teknoloji Öğretimi dersinde bir yıl boyunca öğrendikleri konulara ilişkin düzenledikleri uygulamalı yarışma sonrasında başarılı olan öğrencilere ödül verdi.

İlkokul ve Ortaokul öğrencileri,  Elektrik Devresi, Mıknatıs Oyunu, Sineklik Oyunu, Besin Zinciri Piramidi, Stetoskop Yapımı, Geze Geze Bul Yerlerini, Çarkıfelek, Basketini At  Sticker’ını Kap, İcatlar-Mucitler, Bilimsel Dart, Elektrik İletimi, Renkli Dünyamız, Bilim Avı, Balon Patlatma, Hisset ve Bul, Var Mısın Yok Musun etaplarında yarışarak eğlenerek öğrenme imkanı buldu.

Bilim Yarışması’na ilişkin memnuniyetini ifade eden Okul Müdürü Bekir Fırat; “Okulumuzda düzenlenen bu uygulamalı yarışma vesilesiyle öncelikle dersi veren sayın hocamıza teşekkür ederim. Bu tür uygulamalara gerçekten çok ihtiyaç var ve inşallah diğer branşlarda da yaygınlaştırılır. Emeği geçen bütün Bozok Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederim.” dedi.

Dersin sorumlusu Doç. Dr. Mustafa Erol ise bir yıl boyunca harcanan emeğin ürüne dönüşmesinden ve öğrencilerinin performansından çok memnun olduğunu belirtti. Yarışma sonrasında Seydiyar köylüleri Üniversitemiz öğrencilerine gözleme ve ayran ikramında bulundu.