Şevki Yılmaz Sorgun’da konferans verdi

Diyanetsen Sorgun Temsilciliği tarafından organize edilen “Türkiye’nin, dünü, bugünü ve yarını” isimli konferans, Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 10:52

20. Dönem Refah Partisi Rize Milletvekili Şevki Yılmaz’ın verdiği konferansa, Kaymakam Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve vatandaşlar katıldı.

Yılmaz, konuşmasına dinsiz bir vatan olmayacağını, vatansız da bir dinden söz edilemeyeceğini söyleyerek başladı.

Ecdadın bizlere çok güzel bir vatan bıraktığını, bu güzel vatana sahip çıkmamız ve korumamız gerektiğini belirten Yılmaz “Anadolu koruması çok zor bir vatandır. Ama bizim görevimiz de bu ecdat yadigarı vatanı korumaktır. Dünyanın her yerinde perişanlık var. Dün neydik, bugün ne durumdayız, yarın bizi ne bekliyor? Bugünkü konferansın konusu bu. Dün dünyanın çobanıydık.  Arapça’da 3 kelime birbirinin aynısıdır. Anne, ümmet ve imam. Bu milletin anasını,  imamını 1909’da öldürdüler. Ümmet 100 yıldır üveydir. Çakallar, tilkiler bu milleti paramparça ettiler. Milletin son anası, imamı Cennet Mekan Abdülhamit Han’dı. Selanik’e mahkum edildi ve ümmetin anası ortadan kaldırıldı. Ana ortadan kalkınca, ocak da ortadan kaldırıldı. Osmanlı İmparatorluğunu ortadan kaldırdılar” dedi.

Önümüzdeki hafta İstanbul’un fethini kutlayacağız. Neden Peygamber Efendimizin, bu şehrin fethini bir müjde gibi verdiğini ifade eden Yılmaz şöyle konuştu:“Peygamber efendimiz neden İstanbul’un fethini müjdelemiştir. Boğazın güzelliği yüzünden mi? Hayır. İstanbul’un fethini müjdelenmesinin iki sebebi vardır. Birincisi Dünyadaki sömürge ortadan kalksın diye. Peygamberler sömürgeler ortadan kalksın diye gönderilmiş liderlerdir. İstanbul fethiyle Roma yıkıldı. Fatih’in İstanbul’u fethi bir çağın kapanıp öbür çağın açılışıdır. Dünya nöbetinin tek başına devralındığı tarih. O tarihten itibaren dünya da aç sefil insan yok. Genç Türkiye’de ayağa kalmasın diye savaştılar. İkincisi İstanbul, Kabe’nin, Mescidi Nebevinin, Mescidi Aksa’nın kaskosudur. İstanbul yenilemez. Türkiye yenilemez.” (sorgunpostası)

Etiketler: şevki yılmaz   sorgun   konferans  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki