Sesiniz ile Akıllı Telefonunuza Güç Verin!

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanında bizimle beraberler ve beklemediğimiz bir anda pil seviyeleri kritik seviyelere düşüyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 05:05

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanında bizimle beraberler ve beklemediğimiz bir anda pil seviyeleri kritik seviyelere düşüyor. Eğer yakınlarımızda bilgisayar ya da priz bulunuyorsa ilk işimiz akıllı telefonumuzu sarj etmek oluyor. Durum böyle olunca akıllı telefonumuzu sarj etmek için sabit bir yerde kalmamız gerekiyor.

Akıllı telefonu daha kolay ve hızlı bir şekilde sarj etmek için çalışma yapan İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmalarının sonunda mikrofon vasıtasıyla akıllı telefonu sarj etme yöntemini geliştirdiler. Daha açık anlatmak gerekirse akıllı telefona yüksek ses ile bağırdığımız zaman akıllı telefon bu ses dalgalarını bünyesinde topluyor ve bu toplanan enerjileri bataryaya göndererek telefon sarj olmuş oluyor. Ses dalgalarının akıllı telefona iletilmesi için özel geliştirilen mikrofon bilim adamlarının açıklamalarına göre bir kağıt kadar ince ve hafif üzerinde bulunan alıcılar ilie sesi bünyesinde topluyor ve telefona bu sesler güç olarak geri dönüyor. Gelişen teknoloji ile ileride sarj aletleri bile tarih olur.

Etiketler: Sesiniz   ile   Akıllı   Telefonunuza   Güç   Verin  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki