Sergi, eski askerlerle öğrencileri buluşturdu

Wilhelmstadt Okulları bünyesindeki Sanat Akademisi (Die Jugend-Akademie der Künste) ve Kameradschaft 248 German Security Unit Dernegi'nin birlikte organize ettiği 'Kışladan Eğitim Kampusu'na - Von der Kaserne zum Bildungscampus' isimli fotoğraf sergisinde kışlada eğitim alan askerler 40 yıl sonra anılarını tazelediler
Yayınlanma tarihi: 01 Ocak 2015, Perşembe günü, saat: 10:02

Berlin Spandau'da Wilhelmstadt Okulları bünyesinde faaliyet gösteren Sanat Akademisi'nin (Die Jugend-Akademie der Künste) Kameradschaft 248 German Security Unit e. V. ile birlikte organize ettiği "Kışladan Eğitim Kampüsü'ne-Von der Kaserne zum Bildungscampus" isimli fotoğraf sergisi ilgi odağı oldu.

İki bölümden oluşan fotoğraf sergisinin birinci kısmında yerleşkenin fotoğraflarla günümüze kadar gelen tarihi seyri anlatılıyor. Kontrast vurgusunun yapıldığı serginin ikinci kısmında ise kışla dönemindeki fotoğrafların çekildiği aynı mekanlarda askerlerin yerlerine öğrenciler geçiyor. Askerlerin siyah-beyaz fotoğrafları ile öğrencilerin renkli fotoğrafları beraber sergilenerek ziyaretçilere tarihi koridorlar içinde gezinme fırsatı sunuluyor.

Spandau Belediye Başkanı Helmut Kleebank da sergiyi ziyaret ederek projeye ve organizasyona duyduğu hayranlığı dile getirdi ve "Toplumumuzun böyle bir projeye ve böyle bir işbirliğine ihtiyacı var. Kameradschaft 248 German Security Unit e.V.  ve Wilhelmstadt okullarının birlikte hareket etmesi beni çok sevindirdi. Eğitim sağlıklı büyümenin anahtarıdır. Tarih de eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır" dedi.

IBEB gGmbH  Okulları Genel  Müdürü Muzaffer Toy ise 40 yıl önce kışla olarak kullanılan kampusumuzda askeri eğitim alan askerlerle öğrencileri buluşturmanın  çok ilginç bir proje olduğunu söyledi. Toy, " O dönemki kışlada eğitim alan Spandau'nun güvenliğinden sorumlu askerler, buranın artık eğitim kampusu olarak kullanılmasını çok anlamlı bulduklarını ifade ettiler."

AHMET RASİM ARABACI / BERLİN

 

Etiketler: Sergi     eski   askerlerle   öğrencileri   buluşturdu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki