Şerefli, 'Yeniden Büyük Türkiye'

Şerefli, '1 Kasım Pazar günü gerçekleşen 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi'nin, süreci ve sonuçlarıyla milletin yüksek feraseti ve basiretini bir kez daha tescillediği bir zemin olarak siyasi tarihe kaydedildi.'
Yayınlanma tarihi: 04 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 09:22

Memur-Sen Yozgat Temsilcisi, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 1 Kasım Pazar günü gerçekleşen 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi'nin, süreci ve sonuçlarıyla milletin yüksek feraseti ve basiretini bir kez daha tescillediği bir zemin olarak siyasi tarihe kaydedildiğini ifade etti. 

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra siyasi, ekonomik, sosyolojik ve diplomatik bağlamda içine çekilip mahkum edilmek istendiği kara deliklerin, bizzat milletin eliyle kapatılarak mühürlendiğini söyledi.

Şerefli, “7 Haziran seçim sonuçlarıyla siyasi aktörlere, uzlaşma hedefli koalisyon davetiyesi gönderen milletimiz, bu davetiyeyi ideolojilerini dayatma, hayırları ile milleti yok sayma ve sırtını terör örgütlerine yaslama merkezli siyaset vizesi olarak kullananlara, 1 Kasım'da önüne konulan demokrasi sandıkları üzerinden kurduğu istikrar temelli konsolidasyon ile verdiğim fırsatın tehdide, sağladığım imkanın riske dönüştürülmesine izin vermem kararını deklare etmiştir. 1 Kasım seçimlerinin sonuçları, sonuçlara sevinen ve üzülenler kendi değerlendirmelerini ve bu değerlendirmelere dayalı karar ve uygulamalarını siyasetin kendi kuralları içerisinde hayata geçirecektir. Bu noktada, her siyasi parti kendi iç dinamikleri ile birlikte milletin seçim sonucuyla verdiği mesajı da dikkate almak, yarına dair siyaset stratejisini, siyasi söylem ve eylemlerini, merkezinde millet ve iradesinin olduğu bir kurguyla belirlemek sorumluluğuyla hareket etmelidir. Seçim süreçlerinde ‘seçmen’ sıfatıyla farklı siyasi partilere ve eğilimlere destek vermek, demokrasinin gereği ve vazgeçilmezi olan‘tercih özgürlüğü kapsamında olup ayrışma, kutuplaşma, kamplaşma değil bireylerin farklı siyasi partilerde uzlaşma tavrıdır. Bu noktada, seçim sürecinde seçmen sıfatı üzerinden farklı tercihlerde bulunmak demokratik seçme hakkının gereğidir ve saygıya muteberdir. Seçim sonuçlarıyla oluşan millet iradesine ve oluşacak tek partili hükumet idaresine saygı göstermek de demokratik olgunluğun, demokrasi kültürünün gereğidir” dedi.
 
1 Kasım Pazar günü seçmen sıfatıyla farklı tercihlerde bulunma hakkını kullandığını ifade eden Şerefli, "Bugünden itibaren millet sıfatımızla, bir olmak, iri olmak, diri olmak duruşuyla farklı tercihlerimize gözümüzü kapatıp fikri zenginliklerimizle birbirimize gönlümüzü açıp, Türkiye'nin değişmez rotası 'Yeniden Büyük Türkiye’ yolculuğumuzu huzur içinde, refah içinde, barış ve kardeşlik iklimiyle sürdürmek için payımıza düşen sorumlulukları yerine getirmeye başlamalıyız. Bu yolculuğun varış limanı; bütün dünya mazlumları için merhameti kuşanan Yeni Türkiye’, dünyanın bütün zalimlerine isyanı haykıran Güçlü Türkiye’, bütün insanlık için adalet, barış, huzur ve adil paylaşıma dayalı kalkınma ve refah getirecek olan ‘Beşten Büyük Dünya’ olmalıdır” diye konuştu.

Etiketler: kenan şerefli   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki