Şenliler; Suçlular Cezalandırılmalıdır

Şenliler "Devlet ne gerekiyorsa, gerekirse askeri, siyasi ve hukuki gücüyle müdahale etmeli o bölgede olağanüstü hal ilan edilmeli, gerekirse sıkıyönetim ilan edilmeli. "
Yayınlanma tarihi: 18 Ağustos 2015, Salı günü, saat: 09:16

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, sözde özerklik ilan edilen yerlerde devletin bütün ağırlığıyla müdahale etmesi gerektiğini belirterek, “Devlet ne gerekiyorsa, gerekirse askeri, siyasi ve hukuki gücüyle müdahale etmeli o bölgede olağanüstü hal ilan edilmeli, gerekirse sıkıyönetim ilan edilmeli, olağanüstü yetkilerle donatılmış bir komisyon kurularak devletin bekasını, milletin birlik ve beraberliğini tehdit eden unsurlar derhal yok edilmelidir. Almanya, Baader-Meinhof Grubu, Japonya’da Kızıl Tugaylar nasıl o ülkeler tarafından enterne edilmişse milli birlik ve beraberliğimize, ülke bütünlüğümüze karşı yapılan her türlü başkaldırı en şiddetli bir şekilde ve taviz verilmeksizin ezilmelidir. Bunun adını 90'lara dönmekle izah etmek ve sulandırmanın günü geçmiştir. Burada bir ihanet hareketi ve oyunu vardır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ya ihanet oyununu durduracaktır, ya da ihanet oyununun sonuçlarına katlanacaktır. Ülkenin bölünmesine ve milletin parçalanmasına asla razı olmayacağımıza göre, her türlü imkan seferber edilerek, sorumluları en ağır şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

Teröriste anladığı dille mukabele edilerek karşılık verilmesi gerektiğini vurgulayan Şenliler, “Her gün gül fidanı yavrularımızı şehit ederek elimize veren ihanet şebekelerine karşı merhamet göstermek, ülkemize yapılacak en büyük kötülüktür. Merhamet gösteren, er geç bunun hesabını tarih ve milletin önünde gösterecektir. BBP olarak bu konuda yapılacak faaliyetin icraatın arkasında ve yanında olarak destekleyeceğimizi ilan edeceğiz. Suçlular tek tek bulunarak cezalandırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Etiketler: selahattin şenliler   bbp  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki