BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Yozgat ve Türk basın sektöründe görev yapan tüm sektör çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bir mesajında basın çalışanlarının toplumun vicdanı, demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

Her meslekte olduğu gibi basın sektöründe de vicdani muhasebenin önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Şenliler, şunları kaydetti: "Demokrasinin temel taşı olan basının önemi 15 Temmuz 2016 da ülkemizin uğradığı en hain ve en büyük işgal girişiminde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Daha  ilk andan itibaren halkı bilinçlendiren ve hainlere karşı sokağa davet  eden  basın olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nda milli mücadele çağrısını Anadolu'ya duyuran basın çalışanları, günümüzde de aynı misyonu, aynı göre ve sorumluluğu yerine getirmiştir. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru, millet vicdanının sesi olan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, başarılar diliyorum."