Şener, Şehir olarak kolaycılığı seçiyoruz

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Tuncay Şener, Yozgat’ın gelişimine ivme kazandıracak iç bütünlüğün ve koordinasyonun sağlanamadığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:58

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Tuncay Şener, Yozgat Belediyesi Kent Park tesislerinde yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. 7 Haziran seçimlerinin Yozgat açısından önemli olduğunun altını çizen Şener, ağızdan çıkan sözün vebalinin bilinmesi gerektiğine değindi. Yozgat’ın gelişimine ivme kazandıracak ve lokomotif görevini üstlenecek üniversite ile şehir entegrasyonunun sağlanamadığına dikkat çeken Şener, bunun Yozgat’ta izole edilemeyeceğine vurgu yaptı.

Yozgat’ta yaşanan önemli sorunların başında atananların, seçilmişleri yönettiğini aktaran Şener, böyle bir yapının oluşturulduğunu ve bunun da Yozgat’a fayda getirmediğini belirtti. Şener, “Atanmış olan bürokratlar maalesef halkın içerisinde değiller. Siyasi, ticari olabilir ama hiçbir şekilde halkın arasına girmiyorlar. Yıllardır da Yozgat bunun sıkıntını çekiyor” dedi.

Siyasilerin de halkın arasına yeteri kadar girmediğini ve yer almadığını vurgulayan Şener, “Konuştuklarımın bana zarar vereceğini, siyasi hayatımı etkileyeceğini biliyorum. Ama bunları konuşmadığımız, tartışmadığımız için zararı Yozgat görüyor. Şehir olarak kolaycılığı seçiyoruz. Yozgat geçmişte daha iyiydi. En azından insanlar bir araya gelir, konuşur, tartışır ve paylaşırdı. Ama bugün tam tersi bir durumu görüyoruz. Siyasilere, bürokrasiye karşı sessiz kalan bir yapıyı oluşturduk” dedi.

Seçim sürecinin Yozgat için tartışma ve konuşma dönemi olduğunun altını çizen Şener, şunları kaydetti:

“Biz Yozgatlıyız, Bunu ön plana çıkararak çalışmak zorundayız. Konuşmamız gerekiyor. Kişisel çıkarlar olmadan siyaset yapılmalı. Gerçekten Yozgat için bir şeyler arzulanıyor, isteniyorsa çıkarlardan uzak durmalıyız. Yozgat geliştiğinde, toplum olarak biz de gelişiriz. İlimizde yatırım kültürü olmadığı gibi ortaklık kültürü de yok. Bunları üst üste koyduğumuzda olumsuz bir ortam çıkıyor. Öncelikle bunun önceliğine geçmeliyiz. 7 Haziran seçimleri bu açıdan bakıldığında önemli. Yeni Türkiye gibi yeni Yozgat’ın temelinin atılacağı gün.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki