Akdağmadeni İlçesinde faaliyetini gösteren Sen Tekstil, ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük fuarına katılarak, ülkemizi ve Yozgat’ı temsil etti.

Sen Tekstil şirketi yetkillisi Müfit Daştan, ABD’nin gıda sektöründe önemli fuarlarından birisi olan ‘New York Summer Fancy Food Show’un bu yıl 62’incisinin yapıldığını ve Fuara 50 ülkeden 25 bin sektör katıldığını belirtti. 

Müfit Daştan, fuara katılan profesyonel kuruluş temsilcileriyle işbirliği imkanlarını değerlendirdiklerini, kapari tanıtımını sağlayarak, ihracat rakamlarını arttırabilme imkanını bulduklarını ifade etti.

Daştan, "New York’ta düzenlenen bu fuar ABD’deki gıda sektörünün buluşma noktası durumunda. Fuarda ABD başta olmak üzere 50 ülkeden 25 bin sektör profesyoneli ile işbirliği imkanlarını değerlendirilecek. Sen Tekstil olarak uzak pazarlardaki fırsatları da değerlendirmek istiyoruz. 322 milyon nüfuslu ABD’de Yozgatlı bir firma için önemli bir pazar konumunda. Güçlü bağlantılar ile geri döneceğimizi umut ediyorum" dedi. (doğangüneş)