'Sen de Bir Deniz Yıldızı At'

Yozgat Valiliği koordinasyonunda, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 'Sende Bir Deniz Yıldızı At' projesi açılış toplantısı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2015, Salı günü, saat: 09:50

Yozgat Valiliği koordinasyonunda, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Sende Bir Deniz Yıldızı At" projesi açılış toplantısı yapıldı.

İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, "Sen de Bir Deniz Yıldızı At" isimli sosyal destek projesinin, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilerek yürürlüğe girdiğini ve Sorgun’da ki tüm okulları kapsayacağını söyledi.

Projenin, evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni gözlemek değil; evrende bir oyuncu olmak, fark yaratmak olduğunun altını çizen Ekinci, binerce deniz yıldızından birkaç tanesini okyanusla buluşturmak; binlerce sahipsiz kalan çocuktan birkaçını topluma kazandırmak amacıyla hazırlanan bir proje olduğunu ifade etti.

Ekinci proje ile özellikle parçalanmış aile çocukları, ebeveynsiz veya tek ebeveynli öğrencilerin okul, veli, öğretmen, öğrenci dinamiğinden kopmaması ve sosyal okul ortamında ayrışmamalarının sağlanması düşünüldüğüne işaret etti.

Proje koordinatörü rehber öğretmen Merve Aydoğan ise, projenin önce kendi okullarında uygulamaya başladığını, bu projeye başladıklarında okullarında % 8 bu durumda öğrenci bulunmasına çok şaşırdıklarını kaydetti.

Projenin hedef kitlesinin parçalanmış, bölünmüş, ebeveynlerini kaybetmiş öğrenciler olduğunun altını çizen Aydoğan “Bu özellikteki çocukları tespit ederek ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda sınılama yapılarak bu ihtiyaçlara cevap vermek hedeflenmiştir. ‘Hamiyet Ailesi’ çocuklarının da yer aldığı risk grubunun öncelikle kendilerine güven duygusu kazandırılarak akranlarında gördüğü ve kendinde yoksun hissettiği maddi ve manevi ihtiyaçlar karşılanacaktır. Bu kapsamda öğrencilerimize yeni hobiler kazandırmak, gezi gözlemler yaptırmak, bireysel rehberlik faaliyetleri yanında ailelerine yönelik faaliyetlerle mutlu birer birey olmaları yönünde yola çıkılmıştır” dedi.

Aydoğan proje ile piknikler, geziler, kurslar ve daha bir çok değişik etkinlikler yapılacağını vurguladı.(sorgun postası)

Etiketler: deniz yıldızı   sorgun   proje  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki