Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Gençlik Kollar Başkanı Ahmet Selçuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaşadığı saldırı hakkında Cumhuriyet Meydanı'nda bir basın açıklaması okudu.

Cumhuriyet Meydanı'nda CHP ve İYİ Parti Teşkilatlarının katıldığı bir törenle basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları yapılan eylemin organize olduğunu belirtti.

Selçuk,"Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya karşı da yapılmış, onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.Sayın Genel Başkanımıza yapılan saldırı nedeniyle şehidimizin cenaze namazı bile dini vecibelerimize uygun olarak kılınamamıştır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır" ifadelerine yer verdi.