Sekili'nin sorunları çözülüyor

Vali Abdulkadir Yazıcı, bir takım incelemelerde bulunmak üzere Yerköy İlçesi Sekili Köyünü ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 22 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 21:12

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı Köyde ilk olarak Şehit Osman Pekşen İlk ve Orta Okulunu gezdi. Burada öğrencilerle görüşen Vali Yazıcı; hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurguladı. Yazıcı; "Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun” şeklinde konuştu. Kaliteli bir gelecek için çok çalışılması gerektiğini söyleyen Yazıcı; “Herkes size tavsiyeler veriyor, ‘Çok çalışın’ diyor. Ama neden çok çalışmanız gerektiğiniz anlamanız gerekiyor. Geleceğinizde sağlam temeller oluşturmak istiyorsanız çalışmanız gerekiyor” şeklinde konuştu. Daha sonra Vali Yazıcı, Sekili Yeni Camii ve Sekili Jandarma Karakolunu ziyaret etti.
 
Köy Kıraathanesinde Vatandaşlar İle Sohbet
Vali Abdulkadir Yazıcı, Sekili köyü ziyaretinde vatandaşlarla köy kıraathanesinde bir araya gelerek sohbet etti. Burada vatandaşların sorun, istek ve dileklerini dinleyen Vali Yazıcı, Sekili beldesi nüfusunun 2 binin altına düşmesi nedeniyle kapanarak köy vasfını kazandığını, bu nedenle bütün işlerinin İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını hatırlatarak sorunların en kısa sürede halledileceğini söyledi.
 
Sekili Köyü Muhtarı Sabit Avcı ve vatandaşları tek tek dinleyen Vali Yazıcı, gelen sorunları not ederek, "Şehit Osman Pekşen İlk ve Orta Okulunun çevre duvarı ve okula ait olan halı saha tadilatı, köydeki gençler için oyun alanı, içme suyu ve kanalizasyon sorunu, köyün içinden geçen Ankara Yozgat karayolunun çevre düzenlemesi ve köyün en büyük problemi olan köylülere tapularının verilmesi konularında gerekli çalışmalar yapılarak en kısa sürede tamamlanacak "dedi.     

 

Etiketler: sekili   yozgat   yerköy  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki