Kayseri Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Şeker Fabrikası tesislerinde Fetullahçı Terör Örgütü - Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ / PDY) soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 19 kişiden 16'sı gözaltına alındı.

Yozgat merkezli yapılan FETÖ / PDY soruşturması kapsamında, Kayseri Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Şeker Fabrikası tesislerinde görev yapan eski çalışanlarından 19 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Sabah saatlerinde, Kayseri, İstanbul, Ankara ve Yozgat'ta yapılan operasyonlarla, 19 şüpheliden 16'sı yakalandı. Gözaltına alınan İ.G, H.Y., B.K, M.Ş., M.D. başta olmak üzere Kayseri ve Boğazlıyan şeker fabrikalarından 16 kişi Yozgat Devlet Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Yozgat Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. Hakkında yakalama kararı bulunan firari 3 kişinin ise aranmasına devam ediliyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Kayseri Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Şeker Fabrikasında yapılan operasyonda ise aralarında genel müdür yardımcılarının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alınmıştı.