Şehr-i Kadın Konağı ve Parkı Hizmete Girdi

Yaklaşık 600 bin lira tutarındaki proje kapsamında inşa edilmek üzere geçen yıl temeli atılan `Şeh-i Kadın Konağı ve Park` tesislerinin inşaatı tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 20 Ekim 2015, Salı günü, saat: 17:27

Yozgat`ın Kadışehri ilçesinde kadınlara yönelik hazırlanan proje kapsamında geçen yıl temeli atılan `Şehr-i Kadın Konağı ve Parkı' hizmet vermeye başladı.

Kadışehri ilçesinde yaşayan bayanların eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri için gerekli ortam sağlayan Şehr-i Kadın Konağı tesisleri içerisinde eğitim salonları, kafeterya, spor salonu, bilgisayarlı kütüphane, çocuk oyun odası, mescit ve anne-bebek odası gibi bölümlerden oluşuyor. 

"İlçenin park ve çocuk oyun alanı eksiği de giderildi"
Aynı bölge içerisinde tesis edilen oyun parkı içerisinde çocuk oyun grubu, kamelyalar, banklar ve yürüyüş yolu yer alıyor. Proje ile kadınların sosyal ve kültürel aktivitelerini yapabildikleri alan elde edilerek, eğitim, bilgi, beceri ve mesleki yeterliliklerinin artırılması, sosyal hayata katılımlarının artırılmasına, kadınlar açısından fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadınlara yönelik ortak kullanıma açık, reaksiyon alanlarının oluşması sağlandı.

Etiketler: kadışehri   kadın   park   çocuk  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki