Şehitler İçin 14 Bayrak Göndere Çekildi

Sarıhacılı mahallesi'nde şehitlerimizi ve birisi merkez ilçe olmak üzere Yozgat'ın 13 ilçesini temsil eden bayrak direkleri dikilerek, bayrakları göndere çekildi.
Yayınlanma tarihi: 19 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat: 15:42

Yozgat'ın Sarıhacılı mahallesi'nde, 15 metre yüksekliğindeki, 14 bayrak direği dikilerek, bayrakları göndere çekildi.

Doğu ve Batı’yı birbirine bağlayan E-88 Karayolu’nun Ankara istikameti, Yozgat girişindeki, Sarıhacılı Mahallesi'nde yola hakim tepeye, Yozgat Belediyesi tarafından 15 metre yüksekliğinde 14 bayrak direği dikildi ve bayrakları göndere çekildi. Bayrak direklerinin 13 tanesi Yozgat'ın ilçelerini, 1 tanesi de merkez ilçe olarak Yozgat'ı temsil ederken 14 Bayrak aynı zaman da Yozgat'ın verdiği şehitleri temsil edecek.

Bayrakların dikildiği tepede ışıklandırma çalışması da yapacak olan Yozgat Belediyesi, tepenin mevcut doğal yapısını da muhafaza ederek, çevre düzenlemesi de yapacak. Yozgat Belediyesi'nin bu düzenlemesi şehrin giriş noktası olan bölgeye hem görsel, hem de manevi bir güzellik katacak. Yozgat'tan geçen insanlar yıllardır vatanı için canını feda eden şehitlerimizide anmış olacaklar.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Türk Bayrağını göndere çektikten sonra yaptığı açıklamada, bayraklarla tüm şehitlerin anısını yaşatmak istediklerini söyledi. Bayrak dikilen tepenin Yozgat’ın Ankara istikametinden şehre giriş noktası olduğundan seyahat eden herkesin rahatlıkla görebildiğini vurgulayan Başkan Arslan, "Burası Yozgat gelişme alanı içerisinde yer alan bir bölgedir. Yozgat ve Yozgat’tan aşağı kısımlara da hakim bir tepe olduğu için burayı tercih ettik. Burada 14 ilçemizde ki şehitlerimizi temsilen 14 tane Türk Bayrağı diktik. Şehitlerimizin anısını burada yaşatmak istiyoruz. Şehitlerden kastımız, sadece son 30-40 yıldır ülkemizin başına bela olan terör nedeni ile şehit olanlarla kısıtlı değil, geçmişten günümüze, Malazgirt’ten, Kurtuluş Savaşından bu güne bütün Yozgatlı şehitlerimizi anmak ve hatırlamak istiyoruz." dedi.

Başkan Arslan fizibilite çalışmalarının olumlu sonuç vermesi akabinde, öncelikli olarak bir ışıklandırma çalışması yapacaklarını ve hava şartlarınında uygun olması halinde çevre düzenlemesinin de yapılarak doğal bir şelale ile Yozgat'ın karanlık girişini, aydınlığa çevirmek istediklerini belirterek "Burada bir çevre düzenlemesi, peyzaj çalışması yapacağız. Bu düzenleme ile ilgili çok değişik sergilemeler de yapacağız. Sergileyeceğimiz en önemli şeylerden birisi de şehit mektuplarını ihtiva eden kitabeler olacak. İnsanlar buraya geldiği zaman her şeyleri ile şehitlerimizi hatırlayacaklar, onlara bir Fatiha okuyacaklar. Aynı zamanda hemşehrilerimizin de bir dinlenme mekanı olacak" diye konuştu.

 

Etiketler: yozgat belediyesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki