Kayseri’deki terör saldırısında şehit düşen piyade onbaşı Muhammet Ali Ocak Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, piyade onbaşı Ahmet Taş ise Kırşehir'in Çiçekdağ ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.

Ocak ve Taş'ın Türk bayrağına sarılı naaşları, karayoluyla Çiçekdağ ilçesine getirildi. Baba evlerinde helallik alınmasından sonra cenazeler, tören için ilçe meydanına götürüldü.
 
Kırşehir Müftü Vekili Bekir Ercan'ın ilçe meydanında kıldırdığı cenaze namazlarının ardından şehit Ahmet Taş Çiçekdağ İlçe Mezarlığı'nda, Muhammet Ali Ocak ise Yerköy Kale Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene, şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Çiçekdağ Belediye Başkanı İsmail Deniz, askeri erkan, mülki idare amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Şehit onbaşılar Ahmet Taş ve Muhammet Ali Ocak’ın yakın arkadaş oldukları, acemi birliğini beraber tamamladıkları ve usta birliğinde vatani görevlerini yaparken şehit düştükleri öğrenildi.
 
Cenaze sonra Vali Kemal Yurtnaç Şehit Piyade Onbaşı Muhammet Ali Ocak’ın tabutu üzerine örtülü Türk Bayrağını öperek şehidin babasına teslim etti.
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Yurtnaç, daha sonra şehitlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.