Şehit Savaş Akyol Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şırnak Silopi'deki saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polis Memurlarından Savaş Akyol için Şefaatli'de tören düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2015, Salı günü, saat: 14:31

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerce patlatılan mayın sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte şehit olan özel harekât polisi Savaş Akyol, dualarla toprağa verildi.

Şefaatli Devlet Hastanesi morgundan alınan Akyol'un cenazesi,  İnceçayır Mahallesi Kelebek Sokak'taki amcası Cahit Akyol'un evine getirildi. Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı Cumhuriyet Meydanı'na götürüldü.
 
13 Gün Sonra Düğünü Vardı
Cenazeye şehidin annesi Gülsever Akyol, babası Doğan Akyol ve 13 gün sonra dünya evine girmeye hazırlandığı nişanlısı Fatma Nur Akyol da katıldı. Şehidin kız kardeşi Semanur Akyol ise cenazede ağabeyinin üniformasını giyerek hazır bulundu.  

Cenaze törenine, şehidin yakınları ve akrabalarının yanı sıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve vatandaşlar katıldı.
 
Bayrak Şehit Amcasına Verildi
Özel harekât polisi şehit Savaş Akyol’un cenazesi Yeşilyurt Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında defnedildi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, tabutun üzerindeki Türk bayrağı ile şehidin fotoğrafını Şehidin amcası Cahit Akyol’a verdi. Amca Akyol “ bu bayraklar inmeyecek” diyerek bayrağı teslim aldı.
 
Şehidin Ailesi Yalnız Bırakılmadı
Cenaze töreni sonrası, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şehit Savaş Akyol’un amcası Cahit Akyol’un evine taziye ziyaretinde bulunarak şehit yakınlarının acılarına ortak oldular.

Etiketler: savaş akyol   şehit   polis  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

CAHİT AKYOL
28 Ağustos 2015, Cuma, 14:48
BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN ACIMIZI PAYLAŞAN HERKESE VE PROTOKOLE SAYGILARIMLA CAHİT AKYOL
haber yazılımı: buki