Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yerköy Devlet Hastanesini içerisinde bulunan kütüphaneye, darbe teşebbüsünün olduğu 15 Temmuz gecesi Özel Hareket Merkezi'ni ele geçirmek isteyen darbecilere karşı mücadele veren, çatışmaların ardından 47 arkadaşı ile birlikte şehit düşen Yerköylü vatandaşımız Şehit Polis Memuru Serkan Göker’in adı verildi. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; "Darbe teşebbüsünün olduğu 15 Temmuz gecesi 47 arkadaşı ile kahramanca mücadele veren Yerköylü Polis Memurumuz Serkan Göker’in ismini sağlık kurumları olarak biz de özellikle Yerköy’de bulunan kütüphanemize vererek yaşatmak istedik" dedi. 

Yerköylü Vatandaşlarımıza Cesaretini Vatanseverliğini ve Adını Miras Bırakmıştır
Konuyla ilgili olarak Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ümit Öztürk ise yaptığı açıklamada ise şunları söyledi;   "Milletin iradesi hedef alınarak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kalkışılan kalleş darbe girişiminde, darbeci teröristlere kahramanca karşı koyarken şehit edilen Polis Memuru Serkan GÖKER adının yaşatılması için Genel Sekreterimiz Op. Dr. İsmail Kurca’nın da uygun görmesi ile hastanemizdeki kütüphanene ye ismini vermeyi uygun gördük. Şanlı tarihimize yeni bir sayfa açan şehidimiz tüm Yerköylü vatandaşlarımıza cesaretini vatanseverliğini ve adını miras bırakmıştır." dedi