Şubat ayı başlarında, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda şehit olan Jandarma Üstçavuş Nusrat Atmaca adına, Sorgun’un Günyazı  ilk ve ortaokulunda bir kütüphane oluşturuldu.

Şehit Atmaca adına kurulan kütüphanenin açılış töreni ailesi, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Musa Öcal, Şerif Doğan, Süleyman Tefek, İlçe Jandarma Komutan vekili Deniz Koç, İl Genel Meclisi üyeleri, köy halkı ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Sami İleriler’in konuşmasının ardından, kütüphanenin açılış kurdelesi Şehit Nusrat Atmaca’nın oğlu Osman Kürşat, kızı Ülkü Nisa ve Kaymakam Ali Arslantaş tarafından birlikte kesildi.

Kaymakam Arslantaş, açılışta yaptığı konuşmada kitabın ve kütüphanenin öneminden bahsederek, okul yönetimi ve öğrenciler tarafından kütüphaneye şu ana kadar 3 bin kitap toplandığını belirtti. Kaymakam Arslantaş, “İnanıyorum ki, bu kütüphanedeki kitap sayısı bununla kalmayacaktır. Gerek bizlerin desteği ve gerekse okul yönetimi ve öğrencilerimizin çalışmalarıyla bu sayı kat kat artacaktır. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen, başta okul müdürü arkadaşımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Arslantaş, konuşmaların ardından, açılışa katılan herkes ile 20 dakika kitap okuyarak, kitap okumanın anlam ve önemine değindi.

Program, katılımcılara verilen yemeğin ardından sona erdi.(sorgun postası)