Geçici görevle gittikleri Şırnak'ın İdil ilçesinde bölücü teröristler ile girilen çatışmada şehit olan Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Özel Harekatçı Polis Muzaffer Tufaner son yolculuğuna dualarla uğurlandı. 

Cenazesi uçakla Kayseri’ye getirilen Muzaffer Tufaner, hava alanında düzenlenen törenin ardından son kez Talas ilçesindeki evine götürüldü. Şehit polis memuru için burada helallik alındı. Tekbirlerle karşılanan şehit için Kur’an-ı Kerim okundu. Cenazenin gelişi sırasında eşi Memduha, oğulları Ali (12) ve Ahmet (3) ile kızı Nisa Tufaner (11), cenaze aracının yanına gelerek dua ettiler. Şehit Muzaffer Tufaner'in cenazesi daha sonra kara yolu ile Yozgat, Sarayköy^de ki baba evine getirildi.

Saray Köyü, Merkez Camisine getirilen şehit Muzaffer Tufaner'in naaşı, Kayseri'den mesai arkadaşları tarafından salavatlar eşliğinde musalla taşına kondu. Cenaze, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu tarafından ikindi vakti kıldırılan namazın ardından köy mezarlığında defnedildi.

Bayrak Şehidimizin Eşine Teslim Edildi
Şehidimiz Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner’in cenaze töreni sonunda Vali Abdulkadir Yazıcı şehit tabutunun üzerindeki Türk Bayrağını; “20 yılı aşkın beraber yaşadığınız eşiniz şehadet mertebesine erdi. Şehidimiz ruhunu Mevla’ya teslim etmeden önce kendi intikamını da alarak, kendisine kurşun sıkan bütün vatan hainlerini bertaraf ederek öyle şehadet mertebesine erdi. Bu şekil bir şehadet mertebesini kazanmasından dolayı başta babası ve ailesi olmak üzere ne kadar iftihar etseniz azdır. Şehidimiz Cenab-ı Hakkın kullarına nasip ettiği en yüksek mertebe olan alâ-yi illiyyîn giderken; kendisine, bu vatana, bu millete kasteden hainleri de esfel-i sâfilîn gömdü. O kahramanca savaştı aynen Peygamber Efendimizin ordusundaki Mus'ab bin Umeyr gibi; aynen Ulubatlı Hasan gibi. Şehidimiz Türk Bayrağının şan ve şerefi uğruna canını feda etti. Mevla rahmet eylesin” sözleriyle şehidimizin Eşi Menduha Tufaner’e teslim etti.

Taziye Ziyareti
Cenaze töreni sonrasında; Vali Abdulkadir Yazıcı, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, şehidimizin babası Ali Tufaner, annesi Ayten Tufaner ve eşi Menduha Tufaner’e taziye ziyaretinde bulundu.