Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Diyarbakır Lice İlçesi’nde bomba yüklü bir aracın bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından haince patlatılması sonucu, Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın emaneti Gülten Naz Koçak’ı karne sevincinde yalnız bırakmadı

Üç ay önce karneni ben alacağım sözünü veren Vali Abdulkadir Yazıcı’nın elinden karnesini alan 3. Sınıf öğrencisi Gülten Naz Koçak, Vali Yazıcı’nın karne törenine gelmesinden ve çok iyi olan notlarından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Başarılı notlarla dolu karnesinden dolayı Gülten Naz Koçak’ı tebrik eden Vali Yazıcı, “2015-2016 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl karne töreni için bu okulumuzu seçtik. Bu yıl bütün daire müdürlerimiz ayrı ayrı okullar da karne törenlerine katılıyor. Bende, Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte, özellikle bize emanet çocuklarımızı, yani şehitlerimizin yavrularını okutacağı sözünü veren bu okulda  karne törenine katılmak istedim. Gülten Naz kızımıza üç ay önce başarılı olursan senin karneni vermeye veli sıfatıyla ben geleceğim demiştim.  Vali amca karnemi almaya gelecek misin diye, bir hafta önceden aramaya, mesaj atmaya başladı. Bizde söz verdik, iki elimiz kanda olsa bile geleceğiz dedik ve bugün sözümüzü tuttuk. Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın emaneti Gülten Naz Koçak’ı karne sevincine ortak olmak için buraya geldik. Gülten Naz kızımızın babası şuan  cennet köşkünde inşallah. Velisi olarak ben buradayım. . Kızımız çok da başarılı bir karne aldı, kendisini tebrik ediyorum. Kızımız başarısını devam ettirecek, sınıfın birincisi sonra okulun birincisi olacak. İlerde de Allah nasip ederse öğretmen olmak istiyor. Mevlam  yolunu açık etsin“ dedi.