İl Özel İdaresi tarafından Boğazlıyan merkez ve köylerde bulunan şehitlerin mezarları yenilenerek bakımdan geçiriliyor. Bu kapsamda Boğazlıyan genelinde 20 şehit mezarının 19'u yeniden düzenlendi..

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, şehit mezarlarının yenileme çalışmaları hakkında “Şehitlerimize olan vefa borcumuzu yerine getirebilmek adına harekete geçerek yıpranmış mezarları yeniden yapıyoruz. Şanlı bayrağımızın ebediyen dalgalanması adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacak” dedi.

Eksiklikler Tamamlanacak, Çevre Düzenlemesi Yapılacak
Yenilenen mezarlarda çevre düzenlemesi yapılacağını söyleyen İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu, bakımlarının, etraf temizliğinin de sürekli bir şekilde periyodik aralıklarla yapılacağını ifade etti.

İl Genel Meclis üyesi Ahmet Afşar ise, yapılan çalışmaların İl Özel İdaresince yapıldığını, konunun Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı ve Sayın Vali tarafından yakından takip edildiğini ve işin yapılmasının talimatlandırıldığını, yakın tarihte çevre düzenleme işinin de gerçekleştirileceğini söyledi.