Yozgat’ta şehit eşlerinin dayanışması duygulandırdı. Yaklaşık 6 ay önce şehit olan uzman çavuşun eşi, önceki gün Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde şehit olan Jandarma Astsubay Nusrat Atmaca’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Yozgatlı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın eşi Dilek Koçak, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Astsubay Nusrat Atmaca'nın Sorgun İlçesine bağlı Aşağı Cumafakılı köyündeki eşi Nihal Atmaca ve ailesine taziye ziyaretinde bulunarak, Şehit babası Osman Atmaca ve annesi Fadime Atmaca'ya taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit Nusrat Atmaca'nın babası Osman Atmaca, tek evladının vatan için canını verdiğini söyledi. Şehit babası olmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden Atmaca, "Allah ordumuza, devletimize, milletimize yardım etsin. Benim tek çocuğum vardı, emeğimle yetiştirdim. Devlete millete feda oldu. Devletimize, milletimize, vatana, bayrağımıza bir canımız var o da feda olsun. Biz gururluyuz ve mutluyuz" dedi.

Terörle mücadelenin devam etmesini istediklerini dile getiren Atmaca, ziyaretinden dolayı Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın eşi Dilek Koçak'a teşekkür etti.
Ahaber Tarık Yılmaz