Yozgat’ta şehit aileleri düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türk bayrağı gönderdi.
 
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende önce şehitler için Kuran’ı Kerim okunup İl Müftüsü Salih Sezik tarafından dua edildi. Burada konuşan Vali Kemal Yurtnaç, bütün şehitlere Allah’tan rahmet gazilere sağlıklı sıhhatli bir ömür diledi.
 
Asıl anma programının 15 Temmuz akşamı başlayacağını belirten Vali Yurtnaç, "İnşallah Yozgatlılarla birlikte bu meydanı tıka basa dolduracağız. Bu soysuzlara, hainlere Yozgat halkının, Türk halkının hep birlikte sesini duyuracağız. Dolayısı ile tüm Yozgatlı kardeşlerimi 15 Temmuz Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanına bekliyorum." dedi.
 
15 Temmuz akşam namazından başlayarak sabah namazına kadar nöbet tutacaklarını ifade eden Vali Yurtnaç, "Yozgat nasıl ki 15 Temmuz gecesi ülkemize, cumhurbaşkanımıza sahip çıktıysa hain darbe girişiminin birinci yılında da sahip çıkacağına gönülden inanıyorum." diye konuştu.
 
CUMHURBAŞKANIMIZA ŞANLI BAYRAĞIMIZI GÖNDERİYORUZ
Şehit ailelerinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Türk bayrağı gönderdiğini anımsatan Vali Yurtnaç şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanımıza da bayraklarımızı gönderiyoruz. Daha gurur verici bir şey var ki şanlı bayrağımızı Sayın Cumhurbaşkanımıza Yozgatlı Cağrı İbiş kardeşimiz takdim edecek. Çağrı “Ben vatansız kalmamak için babasız kaldım” diye bir tweet atmıştı. Bu kardeşimiz Yozgat ve Türkiye adına bu bayrakları Sayın Cumhurbaşkanımıza teslim edecek."
 
Konuşmanın ardından 8 şehit ailesi Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Müftüsü Salih Sezik ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Nedim Elmalı Türk bayrağını öperek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilmek üzere 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Celallettin İbiş’in oğlu Çağrı İbiş’e teslim etti.