Yozgat Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce şehit aileleri ve gazilerle yakınları için iftar yemeği düzenlendi.

Sürmeli Mangal Keyfi’nde düzenlenen iftar yemeğine Vali Kemal Yurtnaç, Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak, Bozok Üniversitesi Rekötür Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Abdullah Neşeli, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar programında Vali Kemal Yurtnaç ve Hanımefendi iftar programına katılan şehit aileleri ve gazilerin masalarına giderek bir süre sohbet etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, Rahmet, bağışlanma, paylaşma ve sabır ayı olan Ramazanın bu iftarında şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya gelmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Vali Yurtnaç ise, "Şehitlerimiz, gazilerimiz bu vatan için canlarını, kanlarını verdiler. Onlar olamasaydı bugün vatanımız özgür ve bağımsız olamazdı. Gazilerimiz aramızdalar, gazi yakınları ve şehit yakınları da yanımızda. Bizde her zaman onların yanındayız" dedi.

Protokol mensupları yemeğe katılan şehit yakını ve gazilerimizin masalarına oturarak sorunlarını ve taleplerini dinleyip yemek boyunca sohbet etti.