Sarıkaya Kaymakamlığı ilçede yaşayan şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenledi.

Mehmetoğulları Oteli’nde düzenlenen programın açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, vatan ve bayrak uğruna canlarını veren şehitlerin ailelerinin kendilerine emanet olduğunu belirtti. Şu an bu topraklarda rahatça yaşamalarının sebebini aziz şehitlerin ve kahraman gazilerin fedakârlıklarına borçlu olduklarını aktaran Özcan, devletin her zaman olduğu gibi bugün de şehit yakınlarının ve gazilerin yanında olduğunu söyledi.

Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner de, kendilerinin devlet olarak şehit yakınlarının ve gazilerin yanında olduklarını dile getirerek, onların bu fedakarlıklarına karşılık her daim de yanında olacaklarını ifade etti.

Şehitlerin ve gazilerin günümüzde halen bu fedakarlıklarını sürdürdüklerini belirten Güner, “Ülkemizin değişik yerlerinde şehitlerimiz ve gazilerimiz oluyor. Onların sayesinde birlik ve beraberliğimizi korumuş durumundayız. Şuan bu yemeği huzur içerisinde yeme durumundayız. Onlarla onur ve gurur duyuyoruz. Tabi ki, onur ve gururun en büyüğü sizlerde, onların annesinde, babasında, kardeşindedir. Gerçekten Allah sizlere sabır versin. Onlarla ne kadar gurur duysak ben az diye düşünüyorum. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Sizlerle bu yemekte olmaktan dolayı da onur ve gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Programa, Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Serdar Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Yakup Ergen, İl Genel Meclis Üyeleri Murat Yıkılmaz, Dursun Tuncer ve Abdullah Güngör, protokol üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.