Öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı programda askerlere büyük moral oldu. Milli bilinç duygusunu mektuplarla anlatan çocuklar askerleri duydulandırdı. Milli İrade adı verilen kütüphanenin açılışının ardından katılan konuklara Yozgat'ın yöresel yemeği olan arabaşı ikramında bulunuldu.

Bişek Şehit Adem Kocadağ İlkokulu/Ortaokulu Okul Müdürü Vehbi Candemir: ‘’Ülkemizin dört bir yanından buraya kutsal askerlik görevini yerine getirmek için gelmiş Mehmetçik kardeşlerimize Yozgat'ımızın soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi arabaşı yemeğini ikram edeceğiz. Bugün ülkemizde yaşanan hain terör saldırıları ve 15 temmuz gecesi yaşadığımız hain darbe girişiminden dolayı zor günler  geçiren cennet vatanımızın bekçileri olan siz analarının kınalı kuzuları bizlerin kıymetli kardeşleri peygamber ocağının bekçileri, okulumuza tekrar hoş geldiniz .Biz öğretmenler ve öğrencilerimizle her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. saygıyla selamlıyorum.’’dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş hazırlanan programa teşekkür ederek: "Çanakkale'yi geçilmez yapan unsur burada bulunan askerlerimizdir. Bizler eğitimcilere düşen görev ise öğrencilerimize bu vatanın nasıl kazanıldığını hangi manevi ruhla mücadele edildiğinin bilincini oluşturmak. Şüphe yoktur ki her Türk evladı zerre şüphe etmeden bu vatan için can vermeye şahadet şerbetini içip şehit olmaya hazırdır. Şimdiki küçüklerimiz büyüdükleri zaman abilerinden görevi devralıp bu kutsal vazifeye hizmet edeceklerdir. Programda emeği geçen başta okul müdürü Vehbi Candemir olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim." ileterek konuşmasına son verdi.