Şehirler ve Kültürler Projesi Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projelerinden biri olan 'Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz'in 2’nci dönemi geçtiğimiz Cumartesi başladı.
Yayınlanma tarihi: 20 Ekim 2016, Perşembe günü, saat: 11:37

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’ne üye gençler Amasya’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezme imkanı buldu.

Çorumda  Süheyb-i Rumi, Ubeydi Gazi ve Kerebi Gazi türbelerinin bulunduğu Hıdırlık mevkiinde  sabah kahvaltısı ile başlayan gezi Amasya’da Ferhat ile Şirin Müzesi, Amasya Kalesi, Kral Kaya Mezarları, Saraydüzü Kışlası, Yıldırım Beyazıd Camii, Minyatür Amasya ve Darüşşifa ziyareti ile devam etti.

Ayrıca geziye katılan gençlere Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, Amasya ilinin tarihi ve kültürü hakkında bilgi vererek sohbet etti. Gezinin devamında ise Nevşehir ziyaret edildi. Gençler, Nevşehir’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezme imkanı buldu. Avanos’ta çanak-çömlek atölyesinde çömlek yapımını da izleyen ve Nevşehir’de Paşabağ, Zelve, Çavuşin, Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos’u gezen gençler geziden son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki