Şehirler ve Kültürler Ekibi Çanakkale de

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Ücretsiz Şehirler ve Kültürler Projesi' kapsamında 40 öğrenci Çanakkale yolunda.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2015, Salı günü, saat: 18:11

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 81 ilde düzenlenen “Şehirler ve Kültürler Projesi”  kapsamında Yozgat'tan 40 genç Çanakkale ilini görmek ve Milli atmosferi yerinde yaşamak için yola çıktı.

Gençler Çanakkale'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulacaklar. Tarihi ve kültürel alanda hareketlilik faaliyetlerinin yanı sıra, KYK yurtlarında yapılan programlarla madde bağımlılığı teması işlenecek. 

Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlatları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır. 

Etiketler: çanakkale   genç   gezi   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki