Şehirle Bütünleşen Bir Üniversite İçin Çalışacağız

Karacabey “Kurumsal kimliğin korunmasında öğretim görevlileri, idari personel ve basın mensuplarının sorumlu olduklarına inanıyorum. Aynı zamanda bu üniversitenin bulunduğu Yozgat ilinin ve Yozgatlının da bu kurumsal kimliği nezaketle koruması gerektiğine inanıyorum."
Yayınlanma tarihi: 19 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 13:07

Bozok Üniversitesi'nde rektörlük görevini Prof. Dr. Tamer Uçar’dan devralan Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektörlük makamına oturmasıyla birlikte bir basın açıklaması yaptı. Rektör Karacabey "Bozok Üniversitesi’nin Türkiye’nin üniversiteleri içinde saygın bir üniversite konumunda olduğunu ve Bozok Üniversitesi’nin kurumsal kimliğine saygı göstermek ve bu kimliğin zedelenmemesi için gayret göstereceklerini ifade etti.

Rektör Karacabey “Bu kimliğin korunmasında öğretim görevlileri, idari personel ve basın mensuplarının sorumlu olduklarına inanıyorum. Aynı zamanda bu üniversitenin bulunduğu Yozgat ilinin ve Yozgatlının da bu kurumsal kimliği nezaketle koruması gerektiğine inanıyorum. Bu kimliği bugüne kadar yaralanmadan gelmesi için çalışan Sayın Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, fakülte dekanı arkadaşlarıma, öğretim üyesi arkadaşlarıma, genel sekreter ve daire başkanlarına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapılan bir hizmet, hedeflenen ve hedeflerin gerçekleşmesi için gösterilen bir gayret var. Bu gayretinde elbette bundan sonra da artarak devam etmesi, ülkemiz için, şehrimiz için, üniversitemiz için çok önemlidir. Geriye bakmadan ileriye bakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu noktada hepimizin ve her birimizin gayreti olması gerekmektedir.” dedi.

Üniversitemizin fiziki olarak geldiği nokta takdir edilecek bir seviyededir

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bizim kültürümüzde bulanmadan akmak vardır. Duru olarak arı olarak. İnşallah bunu başarmaya ve bizden sonrakilere bunu tavsiye etmeye gayret edeceğiz. Üniversitemizin fiziki olarak geldiği nokta takdir edilecek bir seviyededir. Gelişmiş üniversitelerin bile bir yerde durması mümkün değildir. Hem fiziki yapı olarak, hem düşünce olarak, hem de ürettikleri bilgi olarak bir yerde durmaları mümkün değildir. Üniversitenin durması demek geriye gitmek demektir. Dolayısıyla bundan sonra üniversite hem fiziki yapı olarak hem de ürettiği bilgi olarak ileri gidecektir ve ileri gitmek zorundadır. Bu noktada akademisyen arkadaşların önündeki engelleri kaldırarak onların çalışmasına imkan ve zemin hazırlayarak huzurlu bir ortamda çalışmaları ve bilgi üretmeleri  noktasında  imkan sağlamak rektörlük makamının görevi diye kabul ediyorum.”

Şehirle Bütünleşen Bir Bozok Üniversitesi İçin Çalışacağız
Üniversitemizin şehirle bütünleşmesi ve şehre katkısı açısından önemli bazı adımların atılması gerektiğinin altını çizen Rektör Karacabey: “Zaman içerisinde birçok adımı atarak üniversitemizi şehirle buluşturmanın şehirle kaynaştırmanın gayreti içinde olacağız. Önümüzdeki 4 yıllık süreç içerisinde huzurlu ve hızlı çalışmak zorundayız.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki