Şehir Merkezi Nefes Alacak

Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi tarafından başlatılan ve şehrin ana arterlerini rahatlatmak amacıyla yürütülen yol ve kaldırım genişletme çalışmaları devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 16 Haziran 2015, Salı günü, saat: 10:18

Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi tarafından başlatılan ve şehrin ana arterlerini rahatlatmak amacıyla yürütülen yol ve kaldırım genişletme çalışmaları devam ediyor. Lise Caddesi’nde başlatılan çalışma kapsamında son olarak İl Jandarma Komutanlığı’na ait lojman duvarları yıkılarak geriye çekiliyor.

Yozgat Valiliği ve Belediye’nin birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında Yozgat Lisesi’nin restorasyonu ile gündeme gelen kamu binalarına ait duvarların geriye çekilmesi ve ana arterleri genişletme çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. 

Yozgat Lisesi ile başlayıp, Celal Atik Ortaokulu ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ait bina duvarlarının yıkımının ardından son olarak Jandarma’ya ait lojman duvarlarının da yıkımı gerçekleşti. Hafta sonu başlatılan çalışma kapsamında lojman bahçesinin mevcut duvarları yıkılarak, duvarın geriye alınması için ekipler çalışmalarını yoğunlaştırdı. Lojman içerisinde bulunan bazı ağaçlar, ağaç sökme makinesiyle sökülüp farklı alanlara dikimi yapılırken, bazı ağaçların ise kesildiği görüldü. Çalışmalara ekiplerin yanı sıra askerlerde destek verdi. Ramazan ayı öncesi çalışmalar sıklaşırken, vatandaşlar ise Lise Caddesi’nde devam eden kaldırım ve yol genişletme çalışmalarının bir an önce tamamlanıp, ramazan ayı içerisinde ferah bir Lise Caddesi’ne kavuşmayı arzu ettiklerini beyan etti.

Etiketler: yozgat   belediye  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki