Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Op. Dr. İsmail Kurca’nın başkanlığında Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen ekiplerle, Rönesans firması, Yozgat Devlet Hastaneleri yöneticileri, doktorlarla birlikte, şehir hastanesi planlamasına yönelik toplantı yapıldı. Toplantıda; personel, cihaz planlaması, Radyoloji Hizmetleri, Laboratuvar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Çamaşır Hizmetleri, Temizlik, Güvenlik, Yemekhane, Tıbbi Ekipmanlar, Otopark gibi birçok konu ele alındı. 

Rönesans Firması yetkilerinin toplantıda yaptığı açıklamada; Yozgat şehrinin özelliklerini, hastanın profilini çıkararak planlama yaptıklarını, Türkiye’de şehir hastaneleri içerisinde en iyi yapmaya çalıştıklarını, Yozgat Şehir Hastanesinin ilk göz ağrılarının olacaklarını belirtiler. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Planlar doğrultusunda Türkiye’de Yozgat Şehir Hastanesi ilk açılacak olan hastaneler arasında. Bu nedenlerden dolayı büyük bir titizlikle ekibimiz, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Sağlık Yatırımları Müdürlüğü ve Rönesans Firmasıyla çalışmaya devam ediyoruz. Dönem dönem yaptığımız toplantıların son aşamalarına gelmiş bulunmaktayız. Yozgat halkına kaliteli, verimli hizmet verecek olan, şehrin sağlık çehresini değiştirecek olan Yozgat Şehir Hastanesinin hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.