Yozgat Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitlerinin kıyafetlerinin de bulunduğu “Şehidimin Emaneti” sergisi açıldı.

Valilik Fuaye Salonunda ki sergi açılışında konuşan Vali Kemal Yurtnaç, 15 Temmuz’un milletimizin hafızasından silinmeyecek bir tarih olduğunu söyledi.

Türk milletinin demokrasiye, seçilmiş hükümetine, cumhurbaşkanına sahip çıktığını belirten Vali Yurtnaç, “15 Temmuz hafızalara kazınmış bir tarihtir. Bu unutulmayacak bir tarihtir. Bir tarafta vatana ihanet eden bir ekip var, öbür tarafta sivil halk var ve sivil halka kurşun sıkanlar var. Bu olayın gençlerimizin ve çocuklarımızın hafızasından silinmesini, unutulmasını istemiyoruz. Her yıl 15 Temmuz’un yıl dönümlerinde bu tür etkinlikler le halkımızın da yoğun katılımı ile yapacağız” dedi.

Sergide 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca şehit edilen asker, polis ve sivil vatandaşların kıyafetlerinin de sergilendiğini kaydeden Vali Yurtnaç, gerek terörle mücadelede gerekse 15 Temmuzda şehit olan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle yad ettiklerini söyledi.

Konuşmanın ardından vatandaşlar sergiyi gezdi.